Kokos tiramisu

Op oudjaarsavond kreeg ik chocolade van één van de gasten. Dat is niet zo bijzonder want in Frankrijk staan, voor kerst, alle supermarkten vol met chocolade. Dit geef je met kerst aan je buren, familie en vrienden.
Persoonlijk ben ik meer van de goede bonbons, dan van al die soorten chocolade.
Maar de overburen hadden Raffaello mee, ik kende de witte versie niet. Maar toen ik er één proefde was ik blij verrast. Kokos, amandel en krokant, ik wilde hier iets speciaals mee maken. En dat werd deze kokos tiramisu met roze lange vingers uit Reims.
Als je deze lange vingers niet kunt vinden, zijn “normale” lang vingers natuurlijk ook prima. Pas het aantal dan aan, want de roze versie is iets breder en ik had er aan 24 voldoende. Met de gewone lange vingers zijn er wat meer nodig schat ik in.
Dit is een voor kinderen en ouderen eetbare kokos tiramisu geworden. Oftewel; zonder koffie en rauwe eieren. In plaats van koffie gebruik ik kokosmelk, en ik voeg om te zoete, gecondenseerde melk toe.
Op mijn site staan o.a. een kruidnoten tiramisu, kastanje tiramisu , aardbeien tiramisu etc. Toets in de zoekbalk tiramisu in. Ook deze Tiramisu met pudding of zelfs een Crêpe tiramisu taart staan op mijn site.
Deze kokos versie is makkelijk en snel te maken. Ik heb hem wel een nachtje in de koelkast gezet, voordat ik hem versierde met de Raffaello chocolade. Optioneel wat hazelnoot of geroosterde amandelen erover heen en iedereen kan genieten.


Kokos tiramisu
Keukengerei
- 1 schaal 26 X 21 cm
Ingrediënten
- 400 ml slagroom minimaal 30% vet
- 7,5 gram vanillesuiker
- 6,5 gram klopfix, in Frankrijk chantifix
- 250 gram mascarpone
- 15 gram kokos, fijn gemalen
- 200 gram gezoete gecondenseerde melk in Frankrijk Lait concentre sucre
- 200 ml kokosmelk
- 24 stuks Roze of gewone lange vingers roze, biscuits roses de Reims
- 8/10 stuks Raffaello kokos
- optioneel hazelnoot of geschaafde geroosterde amandel
Instructies
- Klop de slagroom stijf met de vanillesuiker en klopfix.400 ml slagroom, 7,5 gram vanillesuiker, 6,5 gram klopfix, in Frankrijk chantifix
- Klop de mascarpone met de kokosrasp en gecondenseerde melk glad.250 gram mascarpone, 15 gram kokos, fijn gemalen, 200 gram gezoete gecondenseerde melk
- Meng het mascarpone mengsel door de slagroom (houd het kort, het is niet de bedoeling dat de slagroom te dik wordt).
- Doe de kokosmelk in een wijd kommetje.200 ml kokosmelk
- Nu begint het bouwen. Doop de lange vingers in de kokosmelk en leg de bodem van de schaal vol met de helft van de lange vingers.
- Verdeel nu de helft van het mascarpone mengsel over de lange vingers.
- Vervolgens doop je de overige lange vingers weer in de kokos melk en leeg je deze op het mascarpone mengel.24 stuks Roze of gewone lange vingers
- Nu mag de tweede helft van het mascarpone mengsel over de lange vingers.
- Dek de schaal af met huishoudfolie en zet de schaal minimaal 8 uur in de koelkast.
- Voor het serveren magen de Raffaello en eventueel hazelnoot of geroosterde amandelen er over heen verdeelt worden.8/10 stuks Raffaello kokos, optioneel hazelnoot of geschaafde geroosterde amandel

Recente reacties