Brioche wentelteefjes cake

Nadat ik vorige maand voor de lunch dit Pina colada wentelteefje had gemaakt had ik brioche brood over. De hoogste tijd om deze brioche wentelteefjes cake ermee te maken, en daarna te serveren met een dikke laag kokospasta. De rum heb ik deze keer achterwege gelaten, maar lekker is deze brioche wentelteefjes cake zeker.
De oorsprong van het wentelteefje is niet helemaal duidelijk. Een wentelteefje is een zoet broodgerecht. Het wordt ook wel verloren brood of gewonnen brood genoemd. Het is populair als ontbijt, sneetjes brood worden kort geweekt in een mengsel van melk, eieren en in dit geval kaneel en vanillesuiker. Het is de ideale manier om oud brood te veranderen in een lekker ontbijt.
Suiker heb ik achterwege gelaten omdat brioche al wat zoeter is en wij sowieso weinig suiker in de keuken gebruiken. Normaal worden ze dan gebakken in een koekenpan maar ik heb een cakevorm gebruikt om deze cake ermee te maken. Ik serveer het bij de thee maar ermee ontbijten is uiteraard ook een optie.
Een brioche of melkbrood is een zacht, zoet wittebrood, dat oorspronkelijk uit Frankrijk komt. De receptuur van een brioche verschilt met dat van gewoon brood in het extra gebruik van suiker, eieren en roomboter.

Brioche wentelteefjes cake
Keukengerei
- Oven
- cakevorm 26 x 12 cm
- bakpapier
Ingrediƫnten
- 500 gram brioche brood
- 300 ml melk
- 4 stuks eieren
- 7,5 gram vanillesuiker
- snufje zout
- 1 theelepel kaneel
- 25 gram geraspte roomboter
- optioneel kokospasta
Instructies
- Bekleed de cakevorm met bakpapier.
- Scheur de brioche in grove stukken en vul het cakeblik hiermee.500 gram brioche brood
- Klop nu de melk met de eieren, vanillesuiker, zout en kaneel goed door elkaar.300 ml melk, 4 stuks eieren, 7,5 gram vanillesuiker, snufje zout, 1 theelepel kaneel
- Verdeel het mengsel over het brioche en laat het een half uurtje goed intrekken.
- Schaaf de roomboter er overheen voor de cake de oven in gaat.25 gram geraspte roomboter
- Verwarm de oven voor op 180 graden en bak de cake in 35 tot 40 minuten gaar en bruin.
- Serveer het in plakken en besmeer deze eventueel met kokospasta.optioneel kokospasta
Goed idee. En lekker!
Deze was zeker lekker! Fijne maandag Els.